dzisiaj jest piątek, 12 sierpnia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Góry z dzieckiem - gdzie warto pojechać w 2021 roku?

2022-02-02 09:01

Polska - gdzie na wakacje w górach?

Oczywiście ze względów logistycznych, większości osób najłatwiej jest zorganizować wypoczynek na terenie Polski. Bardzo częstym kierunkiem, staje się wówczas Zakopane. Można tam znaleźć bowiem wiele rozrywek zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych.

Interesującym miejscem z punktu widzenia rodzin, jest również Karpacz. Na jego terenie można skorzystać z pomocy instruktorów nauki jazdy na nartach i pomóc dzieciom stawiać pierwsze kroki w tym zakresie. Wiele stoków jest łagodnych i bezpiecznych, co przełoży się na efektywniejszą naukę wśród najmłodszych. Prócz tego można również korzystać z prawdziwych oraz sztucznych lodowisk, a nawet i prawdziwych kuligów. Bez wątpienia rodziny z dziećmi znajdą tam wiele atrakcji dla siebie. Można o nich przeczytać więcej pod tym linkiem: https://nawakacje.eu/karpacz-atrakcje-dla-dzieci/.

Alpy - czy warto je odwiedzić z dziećmi?

Każdego roku mnóstwo osób wyjeżdża zimą do Włoch, aby móc skorzystać z atrakcji, jakie gwarantują regiony alpejskie. Takie miejsca w wielu wypadkach są nastawione na rodziny z dziećmi. Oczywiście uprzednio warto dokładnie sprawdzić jakie trasy znajdują się w pobliżu, co konkretnego oferuje ośrodek wczasowy itp. Jednak w Alpach można znaleźć wiele interesujących szlaków górskich oraz trasy narciarskie dla starszych i doświadczonych, ale również i dla młodszych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tym sporcie. Ponadto przy okazji będą we Włoszech, można pokusić się również o wycieczki do słynnych wulkanów, przykładowo Wezuwiusza. Alpy w Austrii również polecają się na tego typu wypady. Wiele ofert dotyczących górskich wypadów do Włoch oraz innych państw, można znaleźć także na stronie: naWakacje.eu.

Jak przygotować się na wyjazd w góry?

W góry w gruncie rzeczy można wybrać się z dzieckiem w każdym wieku, nawet z niemowlęciem. Wyjazdy zimowe będą oczywiście w większości wypadków zbyt ekstremalne, ale można pokusić się o wyjazd latem lub późną wiosną. Wówczas góry nabierają uroku, wszystko ożywa, a trasy stają się dużo łatwiejsze do pokonania. Wiele z nich świetnie sprawdza się nawet do prowadzenia wózka i pieszych wycieczek z dziećmi w wieku zaledwie kilku lat. Oczywiście do takiego wypadu należy się dobrze przygotować i stworzyć plan wycieczki, który nie będzie przesadnie wymagający dla dziecka.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.