dzisiaj jest niedziela, 17 stycznia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zlokalizuj swoje dziecko w mig!

2019-10-19 00:30

Więcej niż tylko kolejny gadżet

Żyjemy w czasach nieograniczonych wręcz możliwości. Wiele płaszczyzn naszego życia zmieniło się w ostatniej dekadzie nie do poznania. Cyfrowa rewolucja dotknęła niemal każdą sferę ludzkiej egzystencji. Spowodowało to, że dziś nawet rodzicielska kontrola może wyglądać zgoła odmiennie, niż miało to miejsce do tej pory.

Choć sprzecznych głosów na temat ewentualnej szkodliwości posługiwania się przez najmłodszych cyfrowymi gadżetami nie brakuje, nie jesteśmy w stanie zupełnie odizolować swoich pociech od tych wynalazków. Zamiast im je ograniczać, możemy w prosty sposób zrobić z nich właściwy użytek. Co więcej, stanie się to przy zaledwie odrobinie wysiłku z naszej strony.

Bez wątpienia rolę „komunijnych zegarków” przejęły w ostatnim czasie smartwatche. U najmłodszych to właśnie one dominują na nadgarstkach. Mimo niewielkich rozmiarów zdumiewają funkcjonalnością. To niesamowite, że te niepozorne na pierwszy rzut oka cyfrowe zegarki są tak użyteczne. Nic więc dziwnego, że zyskały ogromną popularność w skali globalnej.

Nie wszyscy rodzice mają świadomość tego, że smartwatch dla dzieci może być czymś znacznie więcej, niż tylko modnym gadżetem. O ile wybierzemy odpowiedni model, równie dobrze może on służyć jako lokalizator. Dzięki temu opiekunowie w mgnieniu oka mogą upewnić się, że dziecko znajdujące się pod ich opieką przebywa w bezpiecznej lokalizacji.

Sprzęt do zadań specjalnych

Mimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie zawsze przebywać wszędzie tam, gdzie nasze dziecko. Nie znaczy to jednak, że nie możemy mieć podglądu na jego lokalizację w czasie rzeczywistym. Dostęp do takich danych uzyskamy, jeśli zdecydujemy się kupić odpowiedni smartwatch dla dzieci. Może to być przykładowo coś takiego: https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/zegarek-z-gps-dla-dziecka.

Wspomniany powyżej model GJD.06 jest odpowiedzią na potrzeby wielu zatroskanych rodziców. Smartwatch ten wyróżnia choćby funkcja dzwonienia, która pozwala nawiązać kontakt dzieckiem nawet wtedy, kiedy bateria w smartfonie już dawno uległa wyczerpaniu. W niektórych sytuacjach jest to funkcjonalność nie do przecenienia. Z wielu powodów lepiej mieć takie zabezpieczenie na wypadek, gdyby jednak coś złego się stało.

Samo wskazywanie godziny czy liczby pokonanych w ciągu dnia kroków to za mało, by przyciągnąć na siebie uwagę zatroskanych rodziców. Poza tym nadajnik GPS musi w jakiś sposób przesyłać dane o swoim położeniu i najlepiej byłoby, żeby robił to bez pomocy zewnętrznego urządzenia. Smartwatch GJD.06 poradzi sobie w każdych warunkach dzięki wbudowanej karcie sim.

Ten nowatorski smartwatch jest w pełni zintegrowany z dedykowaną aplikacją dostępną na platformie Android i iOS. Dzięki temu rodzic może na swoim smartfonie monitorować na bieżąco położenie dziecka i nie tylko. Bo na tym funkcjonalność urządzenia się nie kończy. Wbudowany mikrofon pozwala nie tylko zadzwonić do swojej pociechy, ale w razie czego także dokonać nasłuchu.

Bezpieczeństwo w pakiecie

Na tle podobnych, konkurencyjnych urządzeń model GJD.06 wyróżnia się tym, że możemy go nabyć wraz ze specjalnym pakietem usług lokalizacyjnych. Kupujący poza smartwatchem otrzymuje dostęp do dedykowanej aplikacji, obsługę techniczną, a także zarejestrowaną kartę sim. Ostatni element to w obecnych realiach spore ułatwienie dla kupujących, gdyż można od razu korzystać z pełnej funkcjonalności urządzenia.

Pakiet Bezpieczna Rodzina pozwala ustalić lokalizację urządzenia na podstawie sieci GSM, Wi-Fi, oraz GPS-u. Smartwatch wyposażono ponadto w specjalny przycisk SOS do natychmiastowego wzywania pomocy. W dedykowanej aplikacji Gdzie jest dziecko rodzic może w prosty sposób wyznaczyć specjalne strefy bezpieczeństwa, a następnie otrzymywać powiadomienia w momencie pojawienia się przez dziecko w określonym miejscu, czy też po opuszczeniu go.

Wiele elektronicznych gadżetów ma to do siebie, że są wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Smartwatch GJD.06 został zaprojektowany tak, by działać także w mniej sprzyjających warunkach. Pomimo ekranu dotykowego urządzenie to spełnia normę wodoodporności IP67. W praktyce oznacza to, że dziecko nie musi go zdejmować nawet podczas mycia rąk obawie o to, że uszkodzi swój lokalizator.

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej na temat wszystkich parametrów, jakimi cechuje się wspomniany zegarek gps, warto w tym celu zajrzeć na stronę: https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/Wodoodporny-zegarek-GPS-dla-dziecka. Zawarte tam informacje pozwolą nam poznać szczegółową specyfikację modelu GJD.06 i podjąć ewentualną decyzję o zakupie.

Troskliwa opieka nie jest niczym złym, a raczej przejawem głębokiej miłości do dziecka. Wręczając mu podarunek, jakim jest nowoczesny smartwatch, możemy także zyskać dostęp do informacji o jego aktualnym położeniu, a tym samym przestać obawiać się na zapas i zyskać wewnętrzny spokój.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.