dzisiaj jest poniedziałek, 10 sierpnia 2020
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dzień Dziecka na Szlaku Przygody

2014-05-29 22:36

Z myślą o młodszych i starszych mieszkańcach regionu partnerzy Szlaku przygotowali bogatą ofertę rozrywkową, kulturalną i sportową.

W Kurozwękach od 31 maja do 2 czerwca odbywać się będą warsztaty muzyczne, gry, quizy i zabawy integracyjne. – Prócz naszych stałych atrakcji specjalnie na Dzień Dziecka przygotowaliśmy dodatkowe urządzenia, takie jak Krokodyl-Połykacz czy zjeżdżalnia z torem przeszkód – mówi Witold Świtalski z Zespołu Pałacowego Kurozwęki.

W Szydłowie w Dzień Dziecka będzie okazja, by nabrać wprawy w… strzelaniu z łuku. Odbędą się warsztaty łucznicze, a w niedzielę 2 czerwca o godzinie 10.00 na placu zamkowym rozpocznie się turniej łuczniczy dla dzieci. Imprezie towarzyszyć będzie wiele konkursów z nagrodami. Nie braknie zawodów sportowych i sprawnościowych. A każdy uczestnik otrzyma słodki upominek.

W Strawczynku w centrum sportowym „Olimpic” starsi i młodsi będą mieli okazję zobaczyć programy rozrywkowe i warsztaty ceramiczne, a także wziąć udział w licznych konkursach i turniejach. Na zakończenie dnia – dyskoteka do muzyki granej przez DJ-a.

Z kolei w Staszowie świętować będzie można na imprezie rekreacyjnej organizowanej pod hasłem „Dorośli – Dzieciom”. Początek w sobotę o godzinie 15.00. W parku „Zalew nad Czarną" na dzieci czeka para wesołych klaunów. Będą gry i zabawy, wesołe miasteczko, występy artystyczne, a na zakończenie – koncert gwiazdy wieczoru.

Już w piątek w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi zagoszczą uczestnicy Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. W godzinach popołudniowych oprócz obejrzenia występów harcerzy na scenie nowosłupskiego amfiteatru, będzie można spróbować sił na ściance wspinaczkowej, trampolinie czy dmuchanych piłkarzykach. Harcerska grupa rekonstrukcji historycznej „Odwet-Jędrusie”, zademonstruje broń z II wojny światowej. Pokazy ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy, zawody łucznicze, prezentacje starożytnego hutnictwa, gry antyczne i wiele innych atrakcji zagwarantują wspaniała zabawę dla całej rodziny.

I jeszcze oferta dla dzieci pełnoletnich – w sobotę i niedzielę na sandomierskim Zamku odbędzie się IX Konwent Polskich Winiarzy. – I tam będziemy obecni, a wszyscy zainteresowani będą mogli odebrać i zarejestrować karty naszego Szlaku, pozwalające zbierać punkty, które można wymieniać na nagrody i rabaty u Partnerów – podsumowuje Piotr Sadłocha.

Więcej atrakcji znaleźć można na stronie SzlakPrzygody.eu w sekcji „Polecamy na weekend”.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.